Volby 2018


Jsme hnutí SOL a jdeme na Severu obhájit vítězství
Na počátku bylo v roce 2006 občanské sdružení. Z něj se rozvinula síť občanských iniciativ katastrálního území Lesná. V roce 2014 přišli lidé a přemluvili nás, ať jdeme na Brně-severu do komunálních voleb. Volby jsme vyhráli, a to s přehledem. Jenže se to některým nehodilo, a tak udělali všechno proto, abychom ve vedení radnice nebyli a měla vzniknout kostrbatá pětikoalice. Asi si mysleli, že se rozutečeme a bude od nás pokoj. Omyl, stmelilo nás to a začali jsme vydávat vlastními silami opoziční Listy Severu. Počin nebývalý a neslýchaný. Dali jsme tak jasně najevo, že s námi musí kdokoli počítat a že i z této pozice jsme byli pořád v mnohém o krok napřed. Jak se dalo čekat, pětikoalice vydržela pár měsíců, v červnu 2015 se naplnil výsledek voleb a hnutí SOL se stalo součástí vedení radnice.

Tehdy nám někteří říkali, ať nechodíme do politiky, že se zdiskreditujeme před našimi sympatizanty. Nevím, jestli jsme u všech obstáli, nevím, jestli bylo a je navenek vidět, že se na radnici pracuje a je snaha věci posunovat a řešit. Samozřejmě při vědomí všech problémů, které tu jsou. Tři roky nejsou mnoho na to, aby se mohlo podařit dokončit nebo alespoň začít vše, co by bylo potřeba. Co mě ale hřeje u srdce je to, že z celé městské části se sami ozývali lidé a pochválili naši práci. A mnozí z nich jsou místní patrioti nejen z Lesné, ale z Černých Polí, Husovic, Soběšic, Divišovy čtvrti nebo Písečníku. Někteří z nich měli dokonce chuť jít do toho s námi a jsou na předních místech na kandidátce. A to je pro mě to nejpravdivější vysvědčení a odpověď všem, kteří se snaží tvrdit, že jsme pouze pro Lesnou.

Jsme hnutí SOL a jsme připraveni stát i v dalším období na Brně-severu v čele radnice. Děkujeme všem, kteří nás v průběhu těch třech let podporovali a povzbuzovali, i těm, kteří byli konstruktivní kritikou, která je vždy vítaná. Děkujeme Vám mnohým ze všech míst městské části, kteří jste nám vyjádřili a vyjadřujete podporu v nastávajících volbách. Vaše důvěra je to pro nás povzbuzením a zároveň závazkem. Jak říkají mnozí, Brno-sever žije!

Martin Maleček, starosta MČ Brno-sever a předseda Hnutí SOL